Фільтр зворотного осмосу

Фільтр зворотного осмосу

Що таке осмос?

Найдієвіші технології — це ті, що запозичені у природи.

Осмос — це мимовільний природний процес компенсування. Даний процес сприяє рівновазі системи, а як нам добре відомо — кожна система в світі прагне до рівноваги. Фільтр для очистки води, заснований на принципі зворотного осмосу, і є такою системою. За допомогою впливу на зворотноосмотичну мембрану завдяки тиску ми порушуємо її рівновагу, тож вона знову до нього прагне, і в результаті ми отримуємо чисту воду.

Явище осмосу, якщо задуматися, зустрічається на кожному кроці:

 • «соління» продуктів - вся волога прагне на поверхню, де підвищена концентрація солі, щоб розбавити її;
 • абсолютно всі процеси поглинання, розподілу, засвоєння і т.д. в наших організмах, в організмах тварин і рослин засновані на осмосі.
І ще багато і багато процесів, в яких можна помітити це прекрасне явище природи.

Як це працює?

Механізм зворотного осмосу включає в себе наявність напівпроникної мембрани. Наприклад, всі клітини в нашому тілі мають таку мембрану. У системах зворотного осмосу така мембрана є головним елементом. Під впливом невеликого тиску мембрана пропускає через себе тільки молекули води, відкидаючи всі домішки та скидаючи їх у каналізацію.

Особливість такої технології полягає у тому, що немає потреби в індивідуальній фільтрації. Мембрана зворотного осмосу має одну основну функцію – пропускати молекули води, не потрібуючи встановлення селективних і спеціальних фільтрів. Очищення відбувається від всього і відразу.

Але якби все було так просто, то і інших фільтрів б не існувало.

Чому фільтри зворотного осмосу здаються складними?

Зараз метод очищення води за допомогою системи зворотного осмосу є одним з найбільш перспективних, залишилося «додумати деталі». Справа в тому, що «серце» установки зворотного осмосу дуже чутливе в механічному аспекті. Найменші удари грубих частинок здатні пошкодити його, тому фільтраційна установка зворотного осмосу завжди має попередні ступені підготовки води перед проходженням основного етапу очищення на зворотноосмотичній мембрані. Сам фільтр зворотного осмосу складається з:

 • зворотноосмотичної мембрани в чохлі у вигляді колби
 • набору картриджів
 • підз'єднювальних шлангів та фітингів
 • системи автоматики
 • додаткової комплектаціїЯкі бувають системи зворотного осмосу?
В асортименті продавців даного виду фільтрів для води ви знайдете безліч варіацій комплектацій системи зворотного осмосу:

 • механічний картридж / вугільний картридж / мембрана
 • механічний картридж / вугільний картридж / мембрана / пост-вугільний картридж
 • механічний картридж / вугільний картридж / мембрана / пост-вугільний картридж / ремінералізатор

Система може бути укомплектована:

 • нагнітальним насосом (помпою). Забезпечує завжди стабільний тиск.
 • накопичувальної ємністю (баком). На випадок відсутності води або перерви в роботі установки завжди буде запас чистої води для пиття.
 • знезараженням (бактерицидний картридж або знезараження ультрафіолетовим випромінюванням). Для повної та глибокої очистки води.

Навіщо мені потрібна система зворотного осмосу?

Фільтр зворотного осмосу в основному застосовується в побутових цілях, а саме для очищення невеликих обсягів води, призначених для пиття. Дана система встановлюється в місцях споживання води людиною, будь то пункти продажу бутильованої води або безпосередньо на кухні квартири або будинку поруч з основним краном подачі води. Купувати таку систему очищення води для всього будинку не варто так як немає необхідності доводити воду до рівня питної, якщо вона використовується в «технічних» потребах.

Як обрати?

При виборі системи зворотного осмосу варто звернути увагу на такі критерії:

 • який тиск у вашому трубопроводі? якщо він рівний і постійний, то можна купити систему зворотного осмосу більш економного варіанту - без помпи.
 • як часто у вас вдома пропадає вода або тиск в трубопроводі? При наявності перепадів тиску варто убезпечити обладнання і розглянути варіант комплектації з помпою, при частих вимкненнях води краще мати додатковий запас води в накопичувальному баці.
 • наскільки ви впевнені в бактерицидній безпеці вашої води? Зверніть увагу на установку зворотного осмосу в комплекті із знезаражувачем.
 • яким чином плануєте монтувати фільтр зворотного осмосу у себе вдома: наймати фахівців або справлятися самостійно? При самостійній установці даної системи попередньо вибирайте модель максимально автоматизовану, ергономічну і зрозумілу. Зверніть увагу на якість інструкції до обладнання, на наявність технічної підтримки від постачальника і докладних рекомендацій до монтажу.
 • хто буде здійснювати обслуговування фільтра? Систему зворотного осмосу необхідно періодично очищати, промивати і міняти комплектуючі. Заздалегідь продумайте цей аспект, краще купити зворотний осмос зручним доступом комплектуючих і легкої їх заміни.
 • яку воду ви хочете вживати: демінералізовану або з невеликим вмістом корисних мінералів? Якщо ви «прихильник» корисних мінералів, то варто придбати фільтр зворотного осмосу, в комплектації якого є картридж ремінералізатор.
 • яка вода буде очищатися на установці зворотного осмосу: більш-менш підготовлена або низької якості? Якщо вода, що заходить у ваш будинок незадовільної якості, то настійно вам радимо спочатку поставити попередню фільтрацію на всю воду, щоб захистити все ваше обладнання та техніку в будинку, в тому числі і систему зворотного осмосу.
Чим зворотний осмос краще?

Переваги фільтрації за допомогою технології зворотного осмосу:

 • вода очищається від всього і відразу. Не потрібно довго і нудно розбиратися, які саме домішки у вашій воді, робити дорогі аналізи на небезпечні шкідливі речовини – зворотний осмос не пропустить їх у ваш стакан.
 • мембрана зворотного осмосу є досить дорогим фільтруючим елементом, тому на ринку водоочисного обладнання в основному пропонуються установки з малою продуктивністю для очищення питної води. В результаті вартість системи зворотного осмосу невелика.
 • якщо, наприклад, вода у вашому будинку немає перевищень по домішках, що псують обладнання (жорсткість, залізо, марганець і т.д.), але довіри не вселяє або ви хочете бути впевнені в якості води, яку вживаєте, то система зворотного осмосу – це ідеальний варіант для вас.
 • технологія очищення води на основі зворотного осмосу безреагентна, для роботи фільтра не потрібно нічого докуповувати і додавати
 • фільтр зворотного осмосу зазвичай монтується під мийку або поблизу до основного крану подачі води, тому має ергономічний дизайн і малі габарити
 • багато моделей фільтрів зворотного осмосу мають датчик якості очищеної води – ви завжди будете знати, що п'єте
 • в комплекті такої системи очищення води завжди є повний набір для самостійного монтажу та обслуговування.
Дізнайтесь, який Kinetico вам потрібен
Ми готові проконсультувати вас з будь-якого питання!
ТАКЖЕ
КЛИЕНТАМ
kinetico.in.ua — это страница официального представителя компании Kinetico в Украине.
Режим работы:

Пн-чт: 09:00-17:00
Пт: 09:00-16:00
Сб-вс: выходной
02088,
м. Київ (Бортничі)
вул. Переяславська , 6-Б