Фільтри води для будинку

Фільтри води для приватного будинку

Типи фільтрів для будинку за принципом діляться на:

  • Принцип відбору – відфільтровування домішок
Вода проходить через, так званий бар'єр, на якому за допомогою різних явищ ці домішки затримуються. Самий зрозумілий приклад – це механічні фільтри, картридж такого фільтра (фільтруючий елемент) затримує на собі все, що більше його пропускної здатності. Механічні фільтри призначені для вирішення проблем з суспензією, піском, іржею та іншої брудом, що може потрапити в воду. До таких фільтрів також відноситься і система зворотного осмосу – через спеціальну напівпроникну мембрану «проскакують» тільки молекули води під дією такого природного явища як зворотний осмос.

Ще одне явище, за допомогою якого здійснюється фільтрація – це адсорбція, фільтр з активованим вугіллям (саме активоване вугілля може адсорбувати), при проходженні через нього води, буквально «всмоктує» в себе домішки. Але не все, в основному це сірководень, органічні сполуки, хлорсполуки і т.д.

  • Принцип заміни – речовини, що сприяють утворенню домішок замінюються на речовини, що не мають таких властивостей
Найголовнішим і яскравим прикладом є фільтри для пом'якшення води. Фільтраційний елемент являє собою іонообмінну смолу. Ті іони, що присутні у воді і в подальшому утворюють нерозчинні солі жорсткості, замінюються на такі іони, які не можуть утворювати нерозчинних сполук.

  • Принцип перетворення – домішки перетворюються в інші безпечні з'єднання або в ті сполуки, які можна видалити іншим більш простим способом.

За такою схемою працює багато типів фільтрації. Наприклад, коагуляція і флокуляція, ці способи фільтрації використовуються в промислових масштабах, проте все одно варті уваги. Воду, що беруть з будь-якого джерела (наземний – річка, озеро; підземний – свердловина), природно, дуже каламутна. Цю каламутність утворює безліч механічних домішок різних розмірів, від великих шматків до дрібнодисперсної суспензії. Щоб не встановлювати багатоступеневу громіздку систему, простіше, дрібні зважені речовини перетворити на великі і зібрати простим способом. Ось тут на допомогу приходять речовини зі здібностями до коагулювання і флокулювання. Тобто «перетворюють» одне, що важко, в інше, що легко відфільтрувати.

Також такий принцип лежить в основі фільтрів для видалення заліза і марганцю. Іони заліза і марганцю знаходяться у воді в двох станах: в нерозчинному з'єднанні (саме ці сполуки «заважають нам жити», залишаючи іржаві і чорні сліди всюди, де буває така вода); в розчинному з'єднанні (в такому вигляді вони нам не заважають і є безпечними). Проте, іони цих металів знаходяться у «правильному» стані дуже недовго і не постійно. Будь-яке найменше порушення балансу системи – і вони тут же перетворюються в іони, які потрібно терміново видаляти. Так ось суть роботи такого фільтру з каталітичним фільтраційним елементом полягає у тому, що «погані» з'єднання цих металів видаляються відразу, а іони в попередньому стані спеціально і примусово «перетворюються» в «поганий» стан і, отже, теж видаляються.

Обговоримо фільтри за принципом «від чого?»:

  • від бруду
Якщо ви бачите, що ваша вода каламутна, з суспензією і залишається осад після відстоювання, що ваше домашнє обладнання швидко забруднюється і т.д., вам потрібен механічний фільтр для свердловини грубої або тонкої очистки. Найкращі в цій справі – самопромивні фільтри з фільтраційним елементом у вигляді сітки. Вони дуже легко очищаються, сітка змінюється тільки при її пошкодженні або руйнуванні, тобто це не витратний матеріал. Даний фільтр зрозумілий, довговічний і простий в обслуговуванні.

  • від іржі і її слідів
Фільтри видалення заліза і марганцю влаштовані всі за одним і тим же принципом. Основна і дуже важлива відмінність – це те, що є фільтри з керуючим електричним елементом, а є абсолютно безелектричні і прості. Безперечно, безелектричні фільтри набагато кращі. Вони зрозумілі, безпечні, прості в налаштуванні і експлуатації. Також існує безліч різних фільтруючих матеріалів – каталітичних смол або їх сумішей. Тут краще покладатися на якість і не шукати «подешевше», не варто вибирати «мікси» – вони малоефективні. Не вибирайте завантаження, які ніяк не потрібно обслуговувати, промивати або активувати – це маркетинговий хід. За всяким устаткуванням необхідно доглядати. Пам'ятайте, що у цих фільтрів є своя межа, при високих змістах цих іонів необхідно додаткове обладнання, тому не вірте продавцям, що говорять ніби цей фільтр видаляє абсолютно все до нуля. І загалом, не шукайте тут легких шляхів, всі запропоновані, так звані, комплексні рішення зроблені не з метою спростити, а з метою зменшити собівартість. Найкраще – це звернутися до фахівців, професіоналів своєї справи і вони знайдуть якісні комплектуючі саме для вашого випадку.

  • від накипу
Тут теж особливого розмаїття не спостерігається. Історія така ж, як і в попередньому вигляді фільтрів, але додається ще один маленький елемент – регенерація сольовим розчином. До самого фільтру у вигляді ємності з іонообмінною смолою додається ємність для приготування сольового розчину. Ваше завдання, як власника такого фільтра, поповнювати цю ємність сіллю. І тут необхідно бути уважним: не вибирайте ті фільтри для будинку, де необхідна тільки таблетована сіль – ви замучитися її купувати. Краще за все – фільтри, де можна використовувати як таблетовану, так і розсипну сіль категорії «Екстра», це значно полегшить вам життя. І ні в якому разі не лінуйтеся робити це поповнення, інакше фільтруюче завантаження швидко витратить свій ресурс і доведеться його повністю міняти.

  • від неприємного запаху або смаку
Для таких цілей нічого кращого, ніж «вугільний фільтр» немає. У цієї поширеної і всім відомої речовини є прекрасна властивість – адсорбувати на собі речовини, що псують якісні характеристики нашої води. Тут також існують електричні та безелектричні фільтри, різні завантаження і вид виконання. Завантаження вибирати потрібно тільки за якістю, інакше вам продадуть звичайне вугілля без всяких супер-здібностей. Якщо у вас невеликий будинок, то досить буде магістрального вугільного фільтра типу колба з картриджем. Якщо ж це великий котедж, то тут звичайно краще поставити колону з гранульованим вугіллям.

За якими параметрами обирати фільтр для свердловини і на що звертати увагу у першу чергу?

Механічний самопромивний сітчастий фільтр:

  • Діаметр вхідної водопровідної труби, мм або дюйми. Сам фільтр найкраще монтувати на обхідний лінії, але не варто при цьому застосовувати труби відмінного діаметра ніж в основної труби.
  • Продуктивність, м3 / год або л / год, л / хв. Даний параметр тісно пов'язаний з діаметром підключення.
  • Пропускна здатність, мкм. Це приблизний діаметр частинок, до якого фільтр не пропускає.
  • Матеріал виконання. Сам корпус необхідно вибирати з міцних матеріалів, сітчастий картридж можна з нержавійки, але краще з інертних сполук, які не взаємодіють із водою.
  • Наявність редуктора тиску. Обираючи модель фільтра з редуктором тиску, ви й устаткування в будинку будете захищені від перепадів.
Фільтр видалення заліза і марганцю:

  • Вміст іонів заліза і марганцю у воді, мг / л
  • Продуктивність, м3 / год або л / год, л / хв.
  • Ефективність фільтруючого матеріалу
  • Якість фільтруючого матеріалу
  • Кількість налаштувань при запуску
  • Заходи з обслуговування і профілактики
Фільтр для пом'якшення води:

  • Вміст солей жорсткості у воді, мг / л
  • Продуктивність, м3 / год або л / год, л / хв.
  • Тип смоли, катіонообмінна, аніонообмінна, сильнокисла
  • Іонообмінна ємність фільтруючого матеріалу, мг-екв / л
  • Якість фільтруючого матеріалу
  • Кількість налаштувань при запуску
  • Заходи з обслуговування і профілактики
  • Яка сіль необхідна для регенерації, тільки таблетована або можна використовувати категорію «Екстра»
Вугільний фільтр:

  • Продуктивність, м3 / год або л / год, л / хв.
  • Адсорбційна ємність (йодний індекс), мг / л
  • Якість фільтруючого матеріалу
  • Кількість налаштувань при запуску
  • Заходи з обслуговування і профілактики
Система зворотного осмосу:

  • Комплексний аналіз води. Зворотньоосмотична мембрана дуже чутлива до забруднювачів, такою системою доповнюють комплекс фільтрів і ставлять її завжди після, на питну воду.
  • Продуктивність. Системи зворотного осмосу зазвичай мають дуже маленьку продуктивність, зверніть увагу на те скільки людей проживає у будинку, де ви ще хочете використовувати воду після зворотного осмосу (льдогенератор, наприклад)
  • Склад. Дуже важливо, щоб дана система мала повний набір картриджів для забезпечення довговічної і надійної роботи основного елемента - зворотньоосмотичної мембрани.
  • Обслуговування. Які заходи необхідно проводити при експлуатації для профілактики.
  • Наявність витратних матеріалів. Картриджі в такій системі підлягають частій заміні, не рідше разу на рік. Переконайтеся, що у даного виробника можна придбати витратні матеріали без проблем.
  • Налаштування. Переконайтеся, що ваш постачальник забезпечить вас технічною підтримкою, надасть консультацію з налагодження і забезпечить вас докладною, зрозумілою і якісною інструкцією по експлуатації.
  • Якість і виробник. На ринку широкий асортимент різних виробників такої системи очищення для будинку. Вибирайте перевірені, надійні бренди, яким можна довіряти.
Дізнайтесь, який Kinetico вам потрібен
Ми готові проконсультувати вас з будь-якого питання!
ТАКЖЕ
КЛИЕНТАМ
kinetico.in.ua — это страница официального представителя компании Kinetico в Украине.
Режим работы:

Пн-чт: 09:00-17:00
Пт: 09:00-16:00
Сб-вс: выходной
02088,
м. Київ (Бортничі)
вул. Переяславська , 6-Б